Dom Kultury w Wyszkach

25 sierpnia, 2022
, abc

Uroczystości rozpoczęły się msza świętą w kościele parafialnym p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach, sprawowaną przez ks. proboszcza Edwarda Sitnika. Przed mszą świętą zostały poświęcone i zaprezentowane podczas procesji wieńce dożynkowe. W tym roku mogliśmy podziwiać wieńce przygotowane przez mieszkańców wsi Szczepany, przez mieszkańców Wyszek oraz przez Stowarzyszenie Przyjaciół Powiatu Bielskiego. Ten ostatni brał udział w konkursie na dożynkach wojewódzkich i zdobył tam pierwszą nagrodę w kategorii: wieniec tradycyjny. Po mszy świętej rozpoczął się festyn dożynkowy na placu przy GCBK.

Przybyłych gości powitał Pan Dyrektor Marek Jarosz wraz z Panem Wójtem Mariuszem Korzeniewskim. Głos zabrał także Pan Starosta Sławomir Snarski. Dziękował on rolnikom za ich trud, namawiał do kupowania lokalnych produktów oraz do szanowania żywności i unikania marnotrawstwa. Zostały też wręczone dwa listy gratulacyjne i stypendia dla uczniów z terenu naszej gminy.

Wszyscy mogli spróbować dań i smakołyków, przygotowanych przez KGW „Aktywna Wieś” z Niewina Borowego, KGW „Strabella -Moja Mała Ojczyzna” oraz KGW Klub Seniora „Razem” z Wyszek- wszyscy ze smakiem zajadali się pysznościami. Dzieci szalały na dmuchanym placu zabaw a także mogły obejrzeć broń i inny sprzęt wojskowy na stoisku WOTu. można było spróbować swych sił w dojeniu krowy, pomalować buzię, czy brać udział w konkursach plastycznych , przygotowanych przez JMDI. Swoje stoiska miały też gmina Wyszki, Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz KRUS oraz krwiodawstwo, do którego ustawiła się spora kolejka honorowych dawców krwi. Można było kupić pyszne lody, watę cukrową i popcorn, zabawki i łakocie albo spędzić czas w ogródku piwnym. Na dożynkach nie mogło zabraknąć występów naszych zespołów śpiewaczych z Wyszek i ze Strabli. Z Krypna przyjechały do nas mażoretki ze swoim występem tanecznym. Na scenie pojawił się też zespół Bis z Niewina Borowego. Wszystkie KGW w podziękowaniu za trud włożony w przygotowanie poczęstunku otrzymały patelnie. Następnie na scenie pojawił się Pan Magik, który do swoich sztuczek zapraszał na scenę dzieci. Były też konkursy czytelnicze, które polegały na odgadywaniu tytułów utworu na podstawie czytanego fragmentu. Na scenę wkroczyła wnet „Kapela Pod Wezwaniem” i „MegaBand”. Zabawa taneczna trwała dalej przy zespole „Forti” a na koniec pojawili się artyści z „Kwestii 07”. Dziękujemy za wspólną zabawę!