Dom Kultury w Wyszkach

1 września, 2021

Trudny to był rok i trudne tego lata dla rolników żniwa, mimo to przybyli oni licznie w niedzielę 29 sierpnia na Dożynki by wyrazić swą wdzięczność za zabrane plony. Kapryśna pogoda, która przeszkadzała w żniwach, dawała o sobie znać również podczas Dożynek, nie zniechęciła jednak mieszkańców Gminy do wzięcia udziału we mszy świętej a następnie w zabawie i degustacji smakołyków prezentowanych na wiejskich stołach.

Tegoroczne Dożynki rozpoczął ks. Proboszcz Edward Sitnik uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Wyszkach. We mszy świętej uczestniczyli nie tylko parafianie ale również władze samorządowe z Panem Mariuszem Korzeniewskim- Wójtem Gminy Wyszki i Panem Tadeuszem Wielanowskim – Sekretarzem Gminy Wyszki na czele a także zaproszeni goście:

Pan Marek Malinowski – Członek Zarządu Województwa

Pan Sławomir Snarski- Starosta Powiatu Bielskiego

Pan Henryk Grabowski- Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bielsku Podlaskim

Pan Kuczyński Marek- Prezes Zarządu Wodociągów Podlaskich

Pani Barbara Wyszkowska-Perkowska – Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Brańsku oddział Wyszki

Pani Zofia Oksiuta – Przewodnicząca Rady Gminy Wyszki wraz z radnymi.

Zebrani na uroczystościach mogli podziwiać cztery wieńce dożynkowe przygotowane przez wsie: Wyszki, Pulsze i Szczepany oraz wieniec uwity przez Stowarzyszenie Przyjaciół Powiatu Bielskiego.

Po mszy świętej wszyscy zebrani przeszli uroczystym korowodem wraz z wieńcami dożynkowymi na plac przed Gminnym Centrum Biblioteczno – Kulturalnym gdzie czekało mnóstwo atrakcji. Gospodynie z Wyszek, KGW Razem z Wyszek, KGW Aktywna Wieś w Niewinie Borowym oraz KGW Strabella – Moja Mała Ojczyzna ze Strabli już czekały na gości ze swoimi smakołykami. W pięknie przystrojonych namiotach można było spróbować podlaskich specjałów: bigosu, pożywnej zupy, smalczyku, krokietów, mięsiw, ciast przeróżnych oraz nalewek.

Na dzieci czekały dmuchane place zabaw oraz animatorzy z grami, zabawami czy bańkami mydlanymi. Na scenie można było podziwiać występy lokalnych zespołów śpiewaczych ze Strabli, z Zawyk, z Suraża i z Wyszek oraz sióstr Malinowskich z Niewina Borowego.

W zorganizowanym punkcie szczepień można było zaszczepić się przeciw COVID-19 a dzięki RCKiK można tez było oddać honorowo krew.

O dobry humor i uśmiechy na twarzach zadbali seniorzy z Kabaretu Razem z Wyszek. Ich skecz „U doktora” wzbudził salwy śmiechu na widowni. Swoją scenkę zaprezentowała również dziecięca grupa teatralna Horrorek – ich „Lekcja polskiego” przypomniała w zabawny sposób, że już za chwilę dzieci wrócą do szkoły. Następnie na scenę wkroczyło czterech przystojnych Zimnych Drani. Zespół z Białegostoku bawił publiczność niezapomnianymi przebojami z lat 20-tych i 30-tych. Barwne stroje i choreografia pań z zespołu Rada Dance Art zachwyciły publiczność i przeniosły nas na chwilę do cygańskiego taboru a muzykę taneczną zaprezentował zespół Fantastic Boys.

Tuż po zapadnięciu zmroku na widzów czekała niespodzianka jakiej jeszcze w Wyszkach nie było- pokaz ognia zespołu FireTime zachwycił widzów, którzy nagrodzili artystów gromkimi brawami. By niebezpieczny żywioł nie wymknął się spod kontroli czuwali strażacy z OSP Wyszki. Wieczór zakończył się dyskoteką pod chmurką, prowadzoną przez zespół Forti.

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i do zobaczenia za rok!!!