Dom Kultury w Wyszkach

10 kwietnia, 2022

W Niedzielę Palmową 10 kwietnia 2022 roku odbył się pierwszy Charytatywny Kiermasz Wielkanocny w GCBK w Wyszkach połączony z koncertem pieśni wielkopostnych w wykonaniu KGW Klub Seniora „Razem” z Wyszek , KGW „Młodzi Duchem” ze Strabli oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Powiatu Bielskiego. . Koła te jak i stowarzyszenie przygotowały swoje stoiska ze słodkimi wypiekami , świątecznymi dekoracjami oraz pocztówkami. W akcję włączyły się również szkoły podstawowe z naszej gminy- SP im. JPII w Wyszkach, SP im. Ks. Franciszka Jakuba Falkowskiego w Topczewie oraz SP w Strabli. Także piękne dziewczyny z KGW „Aktywna Wieś” przygotowały na sprzedaż nie tylko pyszne ale i śliczne słodkości. My również przygotowałyśmy stos dekorowanych ciasteczek i mazurków.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim darczyńcom :
KGW Klub Seniora „Razem” z Wyszek ,
KGW „Młodzi Duchem” ze Strabli,
KGW „Aktywna Wieś” z Niewina Borowego
Stowarzyszenie Przyjaciół Powiatu Bielskiego,
SP im Jana Pawła II w Wyszkach
SP im Ks. Franciszka Jakuba Falkowskiego w Topczewie

SP w Strabli
oraz osobom prywatnym, które ofiarowały swoje wyroby na nasz kiermasz. Dzięki Państwa hojności udało nam się zabrać 2462 złoty i 72 groszy.

w poniedziałek 25 kwietnia miało zaś miejsce Śniadanie Wielkanocne w Urzędzie Gminy, które zostało sfinansowane ze zbiórki środków przeprowadzonej podczas gminnego kiermaszu. W ten świąteczny dzień, społeczność Gminy Wyszki zaprosiła rodziny Ukraińskie, które przebywają na terenie gminy na wspólne celebrowanie „Śniadania Wielkanocnego”, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkach. W tym trudnym czasie nasi uchodźcy mogli usiąść razem do stołu i poczuć namiastkę świąt. Spotkanie było też okazją do pogłębienia relacji. Był to czas pełen wzruszeń, i łez, ale też wielu życzeń wiary, nadziei i pokoju w sercu i na Ukrainie.