Dom Kultury w Wyszkach

10 lipca, 2022

Podlaski Piknik Rodzinny „Powitanie wakacji” odbył się 10 lipca 2022 roku na placu przy Gminnym Centrum Biblioteczno- Kulturalnym w Wyszkach dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Festyn  rozpoczęto oficjalnie się o godz. 13:00 powitaniem gospodarzy oraz przybyłych gości. Zebranych powitał profesjonalny konferansjer, który prowadził całą imprezę oraz dyrektor GCBK Pan Marek Jarosz a następnie Pan Marek Malinowski- członek zarządu Województwa Podlaskiego, Pani Agata Puchalska- dyrektor Departamentu Kultury UMWP oraz Wójt Gminy Wyszki – Pan Mariusz Korzeniewski. Pogoda dopisała, świeciło piękne słońce a uczestnicy pikniku mieli do swej dyspozycji mnóstwo atrakcji. Na wszystkich czekała darmowa wata cukrowa, lody a także poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich : „Razem” z Wyszek, „Aktywna Wieś” z Niewina Borowego oraz „Strabella – Moja Mała Ojczyzna” ze Strabli. Pączki, faworki, szyszki, babeczki, lemoniady, soki, napoje i inne smakołyki znikały w mgnieniu oka. Na dzieci czekał również  ogromny, dmuchany plac zabaw, gokarty na pedały, stanowisko malowania twarzy a także tor przeszkód małego żołnierza ustawiony przez WOT. Na rozstawionych stoiskach firm i instytucji czekały na dzieci przeróżne gry i zabawy z nagrodami. Swoją ofertę prezentowały: Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Książnica Podlaska, Urząd Gminy Wyszki, firma JMDI, Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Bielsku Podlaskim a także stoiska z zabawkami.

Następnie na scenę wkroczyli animatorzy z „Zielonej Szkoły”, porywając do zabawy dzieci, które ochoczo ruszyły na scenę, by wziąć udział w konkursach. Dzieci miały za zadanie dorzucić swój papierowy samolocik do namiotu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami osobiście przez Pana Marka Malinowskiego. Kolejnym punktem zabawy było przeciąganie liny oraz inne wesołe animacje i zabawy dla dzieci.

Nadszedł czas na prezentację lokalnych talentów. Najpierw scenę opanowało ognisko teatralne „Humorek”, stworzone przy GCBK i zaprezentowało dwie bajki o tematyce zdrowotnej: „Królewnę Śnieżkę” oraz „Kopciuszka”. Po gromkich brawach miał miejsce pokaz sztuk magicznych, prezentowanych przez Pana Łukasza Granta na scenie, przy udziale publiczności. Zebrani goście mieli okazję wysłuchać mini koncertu ludowych pieśni wykonywanych przez Klub Seniora „Razem” z Wyszek oraz Zespół „Młodzi Duchem” ze Strabli- działających przy GCBK Wyszki. Po nich na scenę wkroczyło młodsze pokolenie – młodzi muzycy z ogniska muzycznego, działającego przy GCBK, razem z Panem Dyrektorem zaprezentowali umiejętności gry na perkusji i pianinie elektrycznym i zostali nagrodzeni przez Pana Marka Malinowskiego.  Przyszła też pora i na tańce, do których przygrywały i zaśpiewały siostry Malinowskie, tworzące zespół „Bis”. Po tych wszystkich atrakcjach na deser na uczestników pikniku czekało już kino plenerowe. Dzieci i dorośli zajęli miejsca na wygodnych leżakach i wspólnie oglądali pokaz dwóch filmów animowanych: ”Rock Dog” oraz „W 80 dni dookoła świata”. Podlaski Piknik Rodzinny w Wyszkach nagłaśniała firma „Irecki Music”. Scenę użyczyła Gmina Wyszki. Podczas całej imprezy nad bezpieczeństwem uczestników dyskretnie czuwała ochrona „Red Dragon” oraz, gotowa nieść pomoc w razie potrzeby, załoga karetki ratunkowej